TEV BURS BAŞVURU FORMU(LİSE-ÜNİVERSİTE-İLKÖĞRETİM)

2012-02-28 15:58:00
TEV BURS BAŞVURU FORMU(LİSE-ÜNİVERSİTE-İLKÖĞRETİM)

 

 

BAŞVURU FORMUNU DOLDURMADAN ÖNCE VİDEOSUNU İZLEYİN İZLETİN...       

             TÜRK EĞİTİM VAKFI İHTİYAÇ BURSLARI BAŞVURUSU

      Burs formunun bulunduğu site için tıkla...        Buradan başvurmak istediğiniz bursuseçiniz.
 
    Burslara başvuru tarihi üniversiteler için 1-31 Ekim, meslek liseleri için 1-15 Ekim, Fakat 31 Ekim'e kadar uzatılmıştır.

TEV burs başvuru formu www.tev.org.tr adresimizden doldurulacaktır. Formun yazıcıdan çıktısı alınıp eksikleri tamamlanarak (imza, fotoğraf vb.) ek istenilen belgelerle birlikte öğretim kurumuna teslim edilecektir. Formu öğretim kurumuna teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmayacaktır. Bu belgeleri doğrudan Vakıf Merkezine gönderenlerin belgeleri işleme konulmaz. Seçimler öğretim kurumları tarafından oluşturulacak burs komisyonları tarafından yapılacaktır.

Bu formlar burs kontenjanı ayrılan öğretim kurumları için geçerlidir. Kontenjan ayrılan öğretim kurumları web sayfamızda aktif konumdadır. Burs kontenjanı olmayan öğretim kurumları ise aktif değildir, form doldurulamaz. Kontenjan ayrılmayan öğretim kurumlarında okuyan öğrencilerin formu doldurmasının geçerliliği yoktur.

Eklenecek belgelerin eksik olması, soruların boş bırakılması, net ve açık bir dille yanıt verilmemesi, imzalanmaması elenme nedenidir.

Halen bir başka kurumdan burs alanlar TEV bursuna başvuramaz. Sadece harç kredisi ve öğrenim kredisi alınabilir. Bursumuza başvuru sırasında başka yerden burs almayan ancak bursumuz çıktıktan sonra başka yerden de burs çıkan, derhal diğerlerini iptal ettireceğine dair formun en son bölümünde yer alan Taahütnameyi imzalamalıdır. Aksi elenme nedenidir.

 

Bursun Ödenmesi :

Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

Bursun Kesilmesi:

Burs, her ders yılı sonunda başarılı olduğu belgelenen öğrenciye, normal öğrenim süresi boyunca verilir. Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu Haziran ayı sonunda kesilir.

Vicdani Yükümllük:

 

Öğrenimini tamamlayan her burslu, TEV’ce kendisine yapılan ödemeler tutarını, hayata atıldıktan sonra ödemeyi ve en az kendisi gibi bir başka öğrencinin yetişmesi için TEV aracılığı ile burs vermeyi ya da başkasının TEV’e bağış yapmasını sağlamayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

Başvuru Öncesi Yapılması Gerekenler :

“TEV Burs Başvuru Formu”nu farklı zamanlarda doldurmaya devam etme imkanı bulunmamaktadır. Bu yüzden aşağıdaki hususları formu doldurmaya başlamadan önce bildiğinizden emin olunuz veya gerekli hazırlıkları önceden yaptıktan sonra formu doldurmaya başlayınız.

- Öğrencilerin Vakıflar Bankası veya Halk Bankasından bankamatik hesabı açtırmaları gerekmektedir. Hesap numarasının öğrencinin adına olması, doğru olarak yazılması, hesap numarasını gösteren bankamatik kartının ya da hesap cüzdanının mümkünse arkalı-önlü fotokopisinin forma eklenmesi gerekmektedir. (Hesap numarası bildirmemek, başkasının adına ya da yanlış hesap numarası bildirmek elenme ve burs bağlanmışsa kesilme nedenidir. Yanlış bildirimden doğacak sonuçların sorumluluğu öğrenciye aittir.)

- Başvuru Formunda doldurulması zorunlu alanlardan biri de adayın, anne ve babasının T.C Kimlik Numarası’dır. Bu nedenle T.C Kimlik Numaralarının bilinmesi gerekmektedir. (TC Kimlik numaralarından gerektiğinde Maliye Bakanlığından öğrencinin ailesiyle ilgili bilgiler istenebilecektir.)

- Bursiyerlerle yazışmalar, duyurular genellikle e-posta adresinden yapılacağından e-posta adresi zorunludur. Öğrenci e-posta adresine sahip değilse, formu doldurmaya başlamadan önce almalı ve formda yazmalıdır. Başvuru sonrasında e-postasını sık sık takip etmeli bildirilerden haberdar olmalıdır.

12543
0
0
Yorum Yaz